تبلیغات
دبستان غیرانتفاعی شرافت

دبستان غیرانتفاعی شرافت
" تجربه دیروز " تلاش امروز " امید به فردا " 
قالب وبلاگ

http://img.tebyan.net/Big/1389/12/7519656201229243272382004613919613795230.jpg

اهمیت حضور در انتخابات 12 اسفند

انتخابات در هر کشوری یکی از مهمترین ابزارههای تعیین سرنوشت آینده است. حق رأی نیز یکی از مدرنترین حقوقی است که در دوران معاصر شهروندان در نتیجه مبارزات دموکراسی خواهانه به آن دست یافته اند.

جمهوری اسلامی ایران نیز در 33 سال گذشته شاهد برگزاری انتخابات های متعددی بوده که هر کدام در جای خود اهمیتی ویژه ای داشته اند.

در سال جاری نیز انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پیش است که به جرات می توان از ان به عنوان "حساسترین ومهمترین" انتخابات در ایران نام برد.

چرا این انتخابات، حساس و مهم است؟

از ابتدای شکل گیری جمهوری اسلامی، حکومت همواره تلاش داشته تا در همه زمینه ها به استقلال برسد و وابستگی های دوران گذشته را به حداقل ممکن برساند.

اصرار ایران بر حفظ استقلال و بازی نکردن در سناریوی قدرتهای جهانی باعث شده تا کشورمان همیشه به بهانه های مختلف مورد فشار فزاینده قرار گیرد.

اخیرا نیز این فشار های قدرت های غربی به بهانه برنامه هسته ای ایران بیش از همیشه افزایش یافته است.گسترش تحریم ها و قدرت نمایی نظامی امریکا در خلیج فارس حکایت از وضعیت ویژه ای دارد که تنها حضورچشم گیرمردم در پای صندوق های رای توان خنثی سازی آنها را دارد.

هر چه این حضوردر پای صندوقهای رای بیشترباشد، به همان اندازه بقای نظام جمهوری اسلامی تضمین می شود و قدرتهای جهانی برای دست درازی به ایران نا امید می گردند.

ممکن است برخی گروهها گلایه و درخوریهایی هم داشته باشند اما امروز و در آستانه انتخابات، بحث منافع ملی کشور در میان است و این اصل مهم نباید قربانی درگیری ها و اختلافات حزبی شود.

در تاریخ ایران کم نیستند مقاطعی که نیروهای سیاسی به دلیل اختلافات حزبی، از منافع ملی کشور چشم پوشیدند و چنان درگیر زد و خوردهای سیاسی شدند که نتیجه آن چیزی بر باد رفتن منافع ملی کشور نبوده است.

تاریخ باید عبرتی برای امروز ما باشد. جدل ها و مناقشه های سیاسی در مقطع کنونی با هر دلیل و انگیزه ای که باشد، نباید چنان لجام گسیخته گردد که منافع ملی مملکت را قربانی کند.

نیروهای سیاسی در این زمان باید توانایی تشخیص منافع ملی را داشته باشند. اگر یک گروه سیاسی نتواند موقعیت حساس کنونی و منافع کشور را تشخیص دهد، باید در اسلام خواهی و میهن دوستی خود تردید کند.

یکی از مسائلی که غرب را در دو سال گذشته گستاخ کرد، اتفاقات ناگواری بود که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 رخ داد. متأسفانه در این انتخابات برخی افراد و گروهها به جای تن دادن به ساز و کارهای قانونی، منافع شخصی و حزبی خود را بر منافع ملی کشور ترجیح دادند و چنان رفتار کردند که قدرتهای جهانی که سرجایشان نشسته بودند، شروع به سخن پراکنی غیر منصفانه علیه ایران کردند.

این نیروهای سیاسی چه بخواهند و چه نخواهند، باید آگاه باشند که یکی از پارامترهای افزایش تحریم ها و فشارها علیه ایران،  پیامد اقدامات نسنجیده آنان پس از انتخابات بوده است. الان زمان مناسبی برای جبران آن اشتباهات مهلک است. این احزاب و افراد اکنون به جای آنکه در نقش طلب کاری ظاهر شوند، باید به گونه ای رفتار کنند که گستاخی غرب بیش از پیش نشود.

اگر سالیان دور به عنوان نمونه دلیرا ن تنگستان یا دیگر مبارزان مقابل نیروهای بیگانه ایستادگی کردند، حضور امروز ما در پای صندوق های رأی به همان میزان مهم و دارای اهمیت است.

امید است که همه گروههای سیاسی و کاندیداها با درک این شرایط فضا را برای حضور پررنگ تر مردم فراهم کنند تا این انتخابات نیز به معنای واقعی کلمه به " حماسه 12 اسفند" تبدیل شود.


[ یکشنبه 7 اسفند 1390 ] [ 10:53 ] [ مدیر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دبستان غیر انتفاعی شرافت اولین دبستان غیرانتفاعی پسرانه در شهرستان فریمان است که در مهرماه سال 1390 توسط آقای حسین بهرامی تاسیس و با مدیریت آقای حسین زینلی و کادر آموزشی باتجربه و ساعی افتتاح شد.
آدرس : فریمان-خیابان امام خمینی ره نبش امام خمینی15 تلفن 6228062 0512 همراه 09153236848
سامانه پیامک 300067210002
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما در مورد برنامه ریزی و عملکرد مدیریت و کادر اجرایی آموزشگاه چیست؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


ایران رمان